• 07 Mayıs 2024, 23:26
Zemin Şerit İşlemi

Zemin Şerit İşlemi
Zeminlerin kaplanması söz konusu olduğu zaman belirli bir alanın işaretlenmesi ya da vurgulanması istendiğinde, zemin şerit işlemi yapılarak istenilen sonuçların elde edilmesi mümkün hale gelmiş oluyor. Gerekli işlemler içinse farklı alanlarda da aktif olarak kullanılan epoksi malzeme tercih ediliyor.


Epoksi Nedir?
Zemin kaplama işlemleri için epoksinin kullanılmaya başlanması ile beraber epoksi nedir sorusuna da sıklıkla yanıt aranmaya çalışılıyor. Polimerik tarzda bir reçine türü olan epoksi, reçine ve sertleştiriciden meydana gelir. İki bileşenin karıştırılması ile beraber reaksiyon meydana gelir.


Böylece ortaya sert yapıda bir malzeme çıkar. Oluşan yeni malzeme dayanıklı olmasının yanı sıra suya ve kimyasallara karşı yüksek dirence sahiptir. Böyle olunca da başta epoksi cam ürünleri olmak üzere farklı ürünlerin üretiminin yanı sıra zemin kaplama işlemleri için de aktif olarak kullanılıyorlar.


Epoksi Zemin Kaplama Nedir?
Zemin için yapılacak şeritleme işleminde ilk olarak ilgili alanlar belirlenerek işaretlenir ve ardından da zemin kaplama işlemi gerçekleştirilir. Ankara epoksi zemin kaplama, polimerik malzemeler arasında yer alan epoksi reçinenin kullanıldığı bir kaplama çeşidi olarak bilinir. Uygulandığı alanda çeşitli avantajları ortaya koymayı başaran epoksi kaplama, şimdilerde farklı alanlardaki zeminlerde kullanılmaya devam ediyor.


Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?
Yüzeylerin çok daha bakımlı ve parlak görünüme ulaşması adına gerçekleştirilen epoksi zemin kaplama, uzman isimler tarafından yapılması halinde uzun zamanlar boyunca sahip olduğu yapısını korumayı başarır. Kaplama işlemine başlanmadan önce zemin temizlenerek düzleştirilir.


Bu aşamada varsa önceki kaplama ve kirler temizlenir. Sonrasında zeminin çok daha iyi yapışması adına astar uygulaması yapılır. Ardından karışım zemine yayılır ve isteğe göre zemin işaretleme işlemleri yapılır. Kaplama kuruması ile beraber zemin kullanıma hazır hale gelmiş olur.


Epoksi Zemin Kaplama Avantajları
Başarılı şekilde yapılacak epoksi zemin kaplama işlemi ile beraber zeminin yenilenmesi için tamamının değiştirilmesi gerekmez. Doğru epoksi cilası kullanılması sayesinde parlaklık ayarlanır.


Bunun için epoksi cilalama yapılmadan önce parlaklık konusunda gerekli isteklerin iletilmesi yeterlidir. Hangi ölçülerde olursa olsun fark etmez, epoksi zemin kaplama işlemi sorunsuzca yapılarak ilgili mekanın çok daha modern bir görünüme ulaşması sağlanır.

Paylaş

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! 0552 239 6077

BİZ SİZİ ARAYALIM