• 07 Mayıs 2024, 23:23
Portakal Kabuğu Epoksi Zemin Kaplama

Portakal Kabuğu Epoksi Zemin Kaplama
Portakal kabuğu epoksi zemin kaplama yöntemi kalite, dayanıklılık ve estetik açısından bakıldığında son zamanların en çok tercih edilenleri arasında yerini almıştır. Bu zemin kaplama yöntemi ile kaplanan zeminler kaydırmaz zemin özelliği sayesinde de can güvenliği sağlar. Özellikle yayaların çok olduğu bölümlerde de kullanılan bu zemin kaplama, kişilerin emniyet ve güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılır.


Görünüş olarak mükemmel bir estetiğe sahip bu zeminleri, hemen hemen her alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu epoksi kaplama yönteminin yalnızca güvenlik ve estetik açısından değil, birden fazla renk seçeneğinin olması da, her kullanıcının kendi tarzına yönelik seçim yapmasını da kolaylaştırıyor.


Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?
Bu epoksi zemin kaplama çeşidi beton zeminin kalınlığına göre uygun kalınlıkta gerçekleştirilir. Mala, veya rulo ile zemine kolayca yayılması sağlanır. Ankara epoksi ile kullanılan malzeme, kaliteli işçilik ve uygulama yöntemi sayesinde çizilmeye ve yıpranmaya oldukça dayanıklıdır. Tüm bunların dışında uygun fiyatı ile de öne çıkan bu zemin kaplama, kullanıcılara fiyat açısından da oldukça kolaylık sağlar.


Şık görünümü, uzun ömürlü olması, uygun fiyatı, pratik uygulaması ve kayganlık yönünden güvenli olması açısından, günümüzün en çok tercih edilen zemin kaplama yöntemi olarak öne çıkıyor. Bizi tercih ederek siz de bu zemin kaplama yöntemini ev ve işyerleriniz gibi dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz.


Epoksi Zemin Uygulama Alanları
Epoksi zemin kaplama fabrika, atölye, otopark, lojistik hizmeti veren alanların zeminleri gibi birçok farklı yerde yaygın olarak kullanılıyor. Aşınmaya ve yıpranmaya karşı olan dayanıklılığı sayesinde forklift, menlift gibi ağır makinelerin kullanıldığı yerlerde çok fazla tercih edilir. Ayrıca kaydırmaz özelliği sayesinde yaya geçitleri, merdivenler, kaldırımlar gibi birçok alanda da güvenlik amaçlı olarak kullanılıyor.


Epoksi Nedir?
Peki, epoksi nedir? Epoksi; yapışkan ve yalıtkan özelliği olan, sızdırmazlık sağlayan bir çeşit reçinedir. Kaliteli bir yapıştırma özelliği sayesinde zemin kaplama uygulamalarında kullanılan bu madde, her türlü sızdırmalara karşı dayanıklıdır.


Bu derece yapışkan olması ile beraber çoğu kişi epoksi cama yapışır mı diye merak etmekte. Epoksi cam, naylon ve plastik ürünlerine tam olarak yapışmaz.

Paylaş

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! 0552 239 6077

BİZ SİZİ ARAYALIM