• 07 Mayıs 2024, 23:14
Antistatik Zemin Kaplama

Antistatik Zemin Kaplama
Bir zemin kaplama türü olarak bilinen antistatik zemin kaplama kişinin üzerinde birikebilecek olan statik yükün elektronik aletlerde bozulma veyahut kıvılcıma sebebiyet vermemesi için bünyede ortaya çıkabilecek olan statik elektromanyetik gücün doğrusal olarak toprağa verilmesine yardımcı olacak sistemler olarak bilinir.


Epoksi Antistatik Malzeme Nedir?
Son yıllarda dekorasyon ve zemin kaplamalarında kullanılan ve kişilerin merak ile epoksi nedir diye soru sordukları bu kimyasal madde tadilat işlerinin dışında daha pek çok yerde kullanılır.


Epoksi; ışığa, ısıya, aside ve suya oldukça dayanıklı bir malzemedir. Sağlamlığı ve estetik yapısı ile inşaat sektöründe de son dönemlerde oldukça fazla kullanılan maddeler arasında yerini almıştır.


Antistatik Zemin Kaplama Kullanım Alanları
Statik elektriğin yoğun olabileceği alanlar içerisinde kullanılması dışında ayrıca şu alanlarda da kullanılan antistatik zemin kaplama yerleri şöyledir;
Hastaneler
Parlayıcı Atölyeleri
Patlayıcı Atölyeleri
Laboratuvar
Elektronik Devre İmalat Atölyeleri
Gibi pek çok alanda kullanılabilir.


Zemin Kaplama Sistemleri
İş yeri veyahut evlerinin yerlerinde bir zemin kaplama işlemi yapmak isteyenlerin karşılaşabileceği malzemelerden birisi olan epoksi zemin kaplama zeminleri uzun süreli ve sorunsuz bir şekilde kullanmaya olanak sunar.


Sızdırma veya üstündeki bir maddeyi alta geçirme konusunda en başarılı olarak bilinen zemin kaplama malzemesidir. Yapılmış olduğu yüzey üzerinde yıllar boyunca tüm özelliklerini kaybetmeden kullanılabilir.


Ankara Epoksi
Epoksi zemin kaplamalar yüzey alanında kir tutmaz ve kolaylıkla silerek temizlenebilir. Parlak bir görünümde olmasına rağmen kaygan bir yapıya sahip olmamaları yüzey üzerinde yaşanabilecek olan kazaları önleyebileceğinden de avantajlıdır. Hijyenik bir malzeme ve koku yapmaz bir materyalden üretilmiştir.


Bunun yanı sıra üzerinde bakteri ve mikroorganizma tutmaması ile de zararlı bakterilerin üremesini engellemeye yardımcı olur. Türkiye'nin her yerinde tercih edilirken Ankara epoksi, İzmir epoksi gibi pek çok aramalarda da müşterilerin karşısına çıkabilir.


Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri
Agresif kimyasallara karşı dayanıklı bir yapıda olan epoksilerin özellikleri şöyledir;
Son derece kolay temizlenebilir.
Kaymaz bir zemin oluşturur.
Geniş bir renk seçeneğine sahiptir.
Ekonomiktir.
Estetik görünüme sahiptir.
Bunun dışında müşterilerin en merak ettiği diğer konu ise epoksi cama yapışır mı sorusudur. Materyal olarak her alana uyum gösterebilen epoksi tercih edilen alanlarda kullanım olarak değişiklik gösterebilir.

Paylaş

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! 0552 239 6077

BİZ SİZİ ARAYALIM