• 04 Mayıs 2024, 14:43
Self Levelling Nedir?

Self Levelling Nedir?
Zemin kaplama işlemleri farklı alanlarda aktif olarak kullanılan bir kaplama işlemi olarak bilinirken self levelling de ilgili alanda kullanılan ürünlerden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Epoksi self zeminlerde akışkan özelliği sayesinde kolaylıkla yayılır ve düz bir görünüm sağlar.


Self Levelling Ne İşe Yarar?
Gerçekleştirilecek Ankara epoksi self levelling uygulaması sayesinde eğimli, pürüzsüz ve eğimli olan zemin üzerine istenildiği gibi pürüzsüz yüzeyin rahatlıkla oluşturulması sağlanır. Epoksi reçine bazlı self levelling malzemesi olarak tanımlanır. Farklı uygulamalarda kullanılan bu malzeme sayesinde yüzeydeki çatlaklar doldurularak pürüzlerin giderilmesi sağlanabilir.


Self Levelling Nasıl Yapılır?
Başarılı bir şekilde self levelling işleminin yapılabilmesi için aşağıdaki adımlara dikkat etmek oldukça önemlidir;
Uygulama yapılacak zemin kuru ve temiz olması gerekir.
Epoksi self levelling uygulaması öncesinde zemin kısmına epoksi primer uygulanarak yapışmanın arttırılması sağlanmalıdır.
Karıştırılacak karışım rulo ya da yayıcı aracılı ile zemine dikkatlice yayılır.
Tamamen kuruması beklenir.
Gerekli görülen noktalarda zımparayla pürüzsüzleştirme işlemi yapılır.
Talimatlara dikkat edilerek yapılacak çalışmalar ile beraber hiçbir sorun ortaya çıkmadan zemin kaplama işlemi gerçekleştirilmiş olur.


Epoksi Self Levelling Nerede Kullanılır?
Kolay temizlenebilir, sağlam ve parlak zemine sahip olmak isteyenler, epoksi self levelling uygulaması sayesinde aradıkları sonuçlara rahatlıkla ulaşabilirler. Başta endüstriyel zeminler olmak üzere fabrikalarda, gıda üretim tesislerinde, kimyasal tesisler ve tekstil fabrikalarında zemin için kullanılabilirler. Bunların yanı sıra garajlarda, sergi salonlarında ve otomotiv sektöründe de farklı renklerde dayanıklı zemin istendiğinde devreye bu uygulama gelir.


Epoksi Maddesi Cama Uygulanır Mı?
Çok yönlü yapıya sahip olmasından dolayı epoksi cama yapışır mı sorusunu soran kişiler konu hakkında olumlu yanıt alırlar. Düzgün ve temiz cam yüzeyine yapılacak epoksi uygulaması ile beraber güvenli şekilde bağlantı sağlanması mümkün olur.


Epoksi Self Levelling Fiyatları
Kullanım alanının her geçen gün artmaya devam etmesi ile beraber epoksi fiyatları konusundaki araştırmalar da aynı şekilde artış göstermeyi sürdürüyor. Kullanılacak epoksinin türü başta olmak üzere kullanım alanının büyüklüğü, ne kadar malzeme gerektiği gibi detaylar fiyatlandırmaya önemli etki gösterir.

Paylaş

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! 0552 239 6077

BİZ SİZİ ARAYALIM