• 07 Mayıs 2024, 09:31
Anstistatik Zemin Kaplama Nasıl Çalışır?

Anstistatik Zemin Kaplama Nasıl Çalışır?


Kullanım alanı her geçen gün artmaya devam eden antistatik zemin kaplama işlemi ile mekanların şık görünmesi sağlanırken aynı zamanda çalışma alanının daha güvenli hale gelmesini sağlar. Özel olarak hazırlanılan bu zemin kaplama, ilk ortaya çıktığı günden bu yana da kullanım alanı her geçen gün artan bu zemin kaplama çeşidinin talep oranı da gün geçtikçe artmaya da devam ediyor.


Antiksatik Zemin Kaplama Nedir?
Elektrik yüklerinin dengede tutulması ile birlikte elektrostatik boşalmaya yardımcı olan kaplama, Ankara epoksi uzmanları tarafından ortaya çıkartılmış olan antistatik zemin kaplama olarak tanımlanır. Kendi içerisinde farklı özellikleri barındırmasından dolayı da bu zemin kaplama her geçen gün farklı yerlerde tercih edilmeye devam ediyor.


Antikstatik Zemin Kaplama Çalışma Prensibi
Genel olarak antistatik zemin kaplama, elektrostatik deşarj işlemi için kullanılır. Elektrostatik ise yüklü olan bir nesnenin başka bir yüzey ile temas etmesi durumunda ortaya çıkan ani elektrik akışına verilen isimdir. Normal durumlarda insanlara herhangi bir zararı bulunmaz. Fakat aşırı durumlar sonrasında tehlike düzeyinde artmalar kendini gösterebilir.


Çalışma yapılan alanlarda ya da evlerde statik elektrik sorunu bulunuyorsa, olası kazaların önlenmesi adına doğru atmosferin ortaya çıkartılması oldukça önemlidir. Ortaya çıkan elektriğin engellenmesinin en önemli yolu ise iletken veya statik dağıtıcı döşemeye sahip olmaktır. Doğru antistatik kaplamanın seçilmesi ile beraber yaşanabilecek sorunların ortadan kalkması sağlanmış olur.


Neden Antistatik Zemin Kaplama Seçilmelidir?
İlk kullanılmaya başladığı zamanlarda gerek epoksi gerekse antistatik zemin kaplama hakkında çok fazla bilgi bulunmuyordu. İnsanlar da ağırlıklı olarak epoksi banyo zemin kaplama gibi konularda araştırmalar yapıyorlardı. İlerleyen zaman ile beraber de antistatik zemin kaplamanın neden seçilmesi gerektiği araştırmaları yapılır hale geldi.
Statik yüklerin engellenmesi
Kolay temizlik
Şık görünüm
Kolay kaplama
Başta olmak üzere farklı etkenlerin devreye girmesi ile beraber pek çok alanda bu zemin kaplamayı görmek mümkün oluyor.


Antistatik Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?
Reçine, renk ve sertleştirici içeren dolgu malzemesi iyice karıştırıldıktan sonra yapısı bozulmadan ilgili zemine ufak bir nokta dahi boş kalmayacak şekilde yayılır. Karışımın kuruması ile beraber de zemin kullanıma hazır hale gelmiş olur.


Antistatik Zemin Kaplama Fiyatları
İnsanların epoksi fiyatları konusunda yaptıkları araştırmalarda olduğu gibi antistatik zemin kaplama için de fiyat; zeminin büyüklüğü ve kullanılacak malzemeye bağlı olarak değişim gösterir.

Paylaş

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! 0552 239 6077

BİZ SİZİ ARAYALIM